Úvod  › 

Jak vyrobit lapač na octomilky?

Máte doma ovoce a najednou pozorujete zvýšené množství otravných malých mušek? Octomilky zbožňují ovocné šťávy, kvasící ovoce a všechno podobné. Jakmile jim zadáte jen malou záminku, by se u vás zabydlely, rozhodně nebudou váhat a začnou se množit velmi rychle. Naštěstí existují poměrně jednoduché způsoby, jak si vyrobit vlastní lapač na octomilky. Následně stačí jen chvíli počkat a problém bude vyřešen. Nezapomeňte si tento návod na domácí lapač na octomilky uložit i na později, protože nikdy nevíte, kdy se znovu objeví.

Kupovaná řešení

Jestli máte problém s octomilkami, mohou pomoci pomůcky, které koupíte v obchodě. Typicky jde o lákavé žluté lepové desky nebo klasické kroucené mucholapky opatřené silným lepidlem. Jakmile na ně malá octomilka usedne, nemá šanci se následně odlepit a na pasti zůstane.

Existují však domácí lapače, za které nic neutratíte a navíc si je připravíte i ve chvíli, kdy se zrovna nechcete do obchodu a nemáte náladu pracně hledat vhodnou mucholapku. Díky následujícímu návodu se zvládnete zbavit i větší kolonie těchto nepříjemných malých mušek.

Lapač octomilek vlastní výroby

Výroba domácího lapače na octomilky je jednoduchá a zabere jen pár minut. Tento trik můžete vytáhnout kdykoliv, když začnete pozorovat, že se vám to v kuchyni, či kdekoliv jinde začalo hemžit těmito drobnými otravnými muškami.

Co budete potřebovat pro domácí lapač na octomilky?

  • Plastová krabička
  • Kousek starého ovoce
  • Trocha vína
  • Potravinová fólie

Postup na výrobu domácího lapače octomilek

Vezměte si plastovou krabičku, do které vložíte kousek starého ovoce. Posloužit může i sklenice, ale pamatujte na to, že krabičku včetně obsahu následně vyhodíte. Jakmile bude kousek ovoce umístěný uvnitř, zalijte ho menší trochou vína. Tak akorát, aby na dně krabičky byla tenká vrstva.

Až budete mít tento základ připravený, vezměte si kousek potravinové fólie. Přetáhněte ji přes vrchní otevřenou část plastové krabičky. Následně udělejte několik menších dírek. S jejich pomocí se octomilky zvládnou dostat dovnitř k lákavě vonícímu ovoci, ale již se nedostanou ven. Spodní čas s vínem navíc poslouží pro jejich oblbnutí, že se pravděpodobně utopí, nebo zkrátka budou uvnitř tak dlouho, dokud stejně nezahynou.

Druhá domácí past na octomilky

Pro tuto past budete potřebovat opět základní suroviny, které bez problémů najdete doma. Připravte si sklenici, do které nalijete trochu octa. K tomu nasypete cukr a ještě přidáte navíc trochu jaru. Octomilky budou vábeny lákavou vůní octa s cukrem, ale jakmile přijdou do kontaktu s jarem, bude to znamenat jejich konec.

Sklenici ponechte otevřenou na kuchyňské lince či blízko hlavního výskytu mušek. Postupně by se měly nalákat a chytit se na tuto jednoduchou, ale přesto velmi účinnou past.

Prevence proti jejich návratu

Jakmile některý z výše uvedených receptů pro vytvoření praktického domácího lapače octomilek zafunguje, máte téměř vyhráno. Ještě zbývá zajistit, aby se mušky znovu nevrátili. K tomu je důležitá především prevence v udržování čistoty. Tam, kde je krásně uklizeno, nejsou vylité sladké tekutiny a podobně, nemají mušky co jíst a nic je sem neláká. Problém však může způsobit i zapomenuté nahnilé jablko či jiné ovoce. Vždy se tak ještě před vyráběním odpovídající lapací pasti zaměřte na vyhledání příčiny, proč se mušky vlastně objevili. Jedině tak bude váš vyrobený lapač skutečně účinný a povede se mušky kompletně odstranit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


Související články